Joanna Jurga

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Joanna Jurga

Pasjonatka kosmosu, dwukrotna komandor misji w Habitacie Lunares. Jest to symulowana baza kosmiczna i laboratorium badawcze w jednym. Panują w nim warunki analogiczne do tych, które astronauci znajdą w prawdziwej bazie na Księżycu lub Marsie. Podczas misji analogowi astronauci zostają odcięci od świata zewnętrznego, mogąc wychodzić na spacer wyłącznie w skafandrach kosmicznych do wnętrza hangaru, który symuluje powierzchnię Księżyca lub Marsa. W czasie misji mieszkają w specjalnych modułach składających się m.in. z sypialni, łazienki i laboratorium.

Specjalistka w unikalnej dziedzinie projektowania poświęconego poczuciu bezpieczeństwa w przestrzeni – zarówno ziemskiej, jak i kosmicznej. Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, chętnie poruszająca w swojej pracy problemy społeczne oraz zagadnienia z zakresu designu spekulatywnego (czyli zajmującego się m.in. projektowaniem przyszłości).

Jej prace były pokazywane na wystawach w Polsce i zagranicą, brała udział w licznych festiwalach designu (np. Łódź Design Festival, Dutch Design Week), współpracowała z Ikea, infuture hatalska foresight institute oraz Instytutem Kontekstów Pracy. Jest finalistką takich konkursów, jak: MakeMe, Young Polish Designer, Innovation Ad czy Jutronauci.

Zakres tematyczny wykładów

  • Co ma wspólnego Twoja firma z podbojem kosmosu? Jakie doświadczenia z przygotowywania misji kosmicznej oraz treningu astronautów mogą wykorzystać Twoi pracownicy?
  • Co nam daje kosmos? Czyli ile rozwój technologii kosmicznej wnosi w nasze codzienne ziemskie życie. Jak wyglądają przygotowania do podróży międzyplanetarnych i życia na innej planecie, oraz kto, gdzie i jak na to wszystko pracuje.
  • Człowiek jutra w kosmosie. Kiedy zamieszkamy na Marsie i jaki to będzie miało wpływ na nasze codzienne życie na Ziemi. Kto, gdzie i jak opracowuje technologie jutra. Jakie wyzwania, możliwości i zmiany przyniesie nam eksploracja kosmosu.
  • Człowiek i wyzwania jutra. Jak my i nasze otoczenie będą się zmieniać na przestrzeni najbliższych dekad. Jak będzie wyglądał dom czy praca przyszłości.  W jaki sposób będziemy się przemieszczać, komunikować, odpoczywać czy leczyć. I czy sceny z filmów science fiction wydarzą się na na naszych oczach.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz