Wojciech S. Wocław

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Wojciech S. Wocław

Lubiany i ceniony specjalista od savoir-vivre’u, etykiety w biznesie i dress code’u. Autor książek „Savoir-vivre, czyli jak ułatwić sobie życie“ oraz „Etykieta w biznesie, czyli jak ułatwić sobie życie w pracy“. Treści na te tematy publikuje także w swoich mediach społecznościowych. Na TikToku śledzi go ponad 300 tysięcy osób. Prowadzi szkolenia dla polskich i międzynarodowych firm, konsultacje indywidualne oraz zajęcia na uczelniach wyższych. Karierę zawodową zaczął od pracy konferansjera. Do tej pory wystąpił w 10 krajach na 4 kontynentach. W 2017 roku jego nazwisko pojawiło się w rankingu Najlepsi prowadzący eventy magazynu Press. Partner zarządzający w Agencji Komunikacji Życie. Jest częstym gościem popularnych programów telewizyjnych i radiowych. 

Zakres tematyczny wykładów:

Jak się zachować z klasą w różnych sytuacjach, czyli najważniejsze zasady savoir-vivre’u i etykiety w biznesie.

Power speech o tych wszystkich zasadach, które ułatwiają nam życie w prywatnych i zawodowych sytuacjach na co dzień. Między innymi o tym, jak dbać o dobre relacje z przełożonym, klientem, kolegą z działu, jak rozumieć hierarchię w czasach demokracji, czy płeć ma znaczenie w pracy, o zasadach netykiety (mail, telefon, komunikacja), powitania i podawania ręki, metodach przedstawianie siebie i innych, wymianie wizytówek, przechodzeniu na ty i o stroju do pracy.

Budowanie profesjonalnej marki osobistej w życiu zawodowym.

Zapytaliśmy kiedyś naszego mówcę, skąd wziął się pomysł na ten power speech. To usłyszeliśmy w odpowiedzi: „Parę lat temu rozmawiałem z dwójką moich znajomych na temat naszych wspólnych klientów. Strasznie narzekali na to, jak ci klienci ich traktują. Przecierałem oczy ze zdziwienia… Ani razu nie doświadczyłem podobnej historii. W pewnym momencie jeden z moich znajomych mówi tak: »No tak, ale ty zawsze tak w tym krawacie albo na pan. To może dlatego…« Ta obserwacja dała mi dużo do myślenia i stała się inspiracją do stworzenia tego power speecha. W czasie spotkania opowiadam o tym, jakie zachowania, gesty czy sposoby bycia pomagają budować profesjonalną markę osobistą”.

Savoir-vivre przy stole, w restauracji, kawiarni i na przyjęciu.

Dużo dziś mówi się o tym, „co” jeść, ale zdecydowanie mniej na temat tego „jak” jeść z klasą. Power speech przedstawia najważniejsze zasady savoir-vivre’u przy stole. Wocław przeprowadza uczestników przez dżunglę tematów: od rodzajów sztućców, przez trudne dania po to, jak być gospodarzem spotkania w restauracji. Na liście tematów jeszcze między innymi: kieliszki, alkohole, serweta, komponowanie menu, jak obsługuje kelner, rozsadzanie gości, rozmowa przy stole czy eleganckie sposoby płacenie rachunku.

Dress code, czyli jak się ubierać do pracy i na spotkania z klientami?

Strój to komunikat niewerbalny. W życiu zawodowym mówi nie tylko o tym, kto dany strój nosi, ale również o miejscu, w którym ktoś pracuje. Ten power speech oferuje coś więcej niż obiegowe hasła z gatunku „bądź sobą” czy „nie szata zdobi człowieka”. Nasz mówca rozwiewa popularne mity i daje konkretne rozwiązania i podpowiedzi, jak się odnaleźć we współczesnym pełnym chaosu świecie wszelakich mód. Wocław opowiada o tym, jak dostosować strój do różnych okazji i pokazuje i jak stworzyć sobie prostą hierarchię strojów. Wszystko po to, żeby ubieranie się do pracy czy kupowanie ubrań stało się znacznie łatwiejsze.

Spotkania biznesowe z klientami

Z naszymi klientami spotykamy się w różnych miejscach. W kawiarni, w restauracji, zapraszamy ich do naszej firmy, jedziemy z wizytą do ich siedziby albo… widzimy się z nimi online.  Jak poprowadzić takie spotkanie w zależności od miejsca, w którym się odbywa? Jak być gospodarzem takiego spotkania? Jak zachowywać się jako gość? Co warto zrobić podczas spotkania z klientem, a czego na pewno robić nie należy?

Skuteczna praca online i w domowym biurze.

Obecnie wiele osób pracuje w domowych biurach. Nieporównywalnie częściej niż kiedyś spotykamy się z naszymi klientami online. Jak zaplanować sobie dzień? Jak nie rozpraszać uwagi? Jak zaaranżować przestrzeń? Jak wypaść przed kamerą jak profesjonalista, nawet w sytuacji, gdy pojawiają się kłopoty? Czym spotkania online różnią się od tych offline i jakie najważniejsze płyną z tego wnioski? To tylko niektóre pytania, na które odpowiada Wocław. Nasz mówca wykorzystuje między innymi swoje duże doświadczenie z pracy konferansjera i wystąpień w telewizji. Ta pierwsza pozwoliła mu stać się doskonałym gospodarzem, ta druga – dała mu obycie z kamerą.

Diversity & inclusion, czyli jak budować relacje z osobami należącymi do różnych mniejszości

Czy można pożegnać się z osobą niewidomą słowami „Do zobaczenia!”? Czy warto posługiwać się słowem „niepełnosprawny”? Czy używać słowa „normalny” wśród osób należących do mniejszości? Czy skierowane do osoby transpłciowej słowa „Wcale nie wyglądasz jak trans” zabrzmią jak komplement? Jak zaprosić parę jednopłciową na wydarzenie biznesowe albo na ślub? Najczęściej nasz strach wywołują te rzeczy i zjawiska, których nie mieliśmy szansy oswoić. Ten power speech odpowiada na wiele pytań, które albo sami już zdążyliśmy sobie zadać, albo które prędzej czy później przyniosą nasze codzienne spotkania z innymi ludźmi.

Wystąpienia publiczne, czyli jak mówić ciekawie i przekonująco?

Power speech o tym, jak przygotować sobie wystąpienie, jak trenować przed, jak je wygłosić i w końcu… jak sobie je podsumować. Wocław przekonuje, że dopiero zrobienie tych czterech kroków pozwala na wykonanie prawdziwych postępów. Nasz mówca powie m.in. o tym, jak radzić sobie ze stresem, jak dobierać argumenty, co przekonuje słuchaczy, jak zachowywać się stojąc przed publicznością, jak pracować z mikrofonem i czego podczas wystąpienia publicznego nie robić.

OPCJE DODATKOWE

Wybrane power speeche Wojciecha S. Wocława można połączyć z warsztatami, zapraszamy także do kontaktu w sprawie zakupu książek oraz wykładów przygotowanych na indywidualne zamówienie i okazję.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz