Rafał Sonik

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Rafał Sonik

Pierwszy Polak, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar. Przed historycznym sukcesem, który odniósł w styczniu 2015 roku, trzykrotnie stawał na podium tej morderczej rywalizacji. Na swoim koncie ma również sześć zwycięstw w Pucharze Świata FIM oraz sześć tytułów mistrza kraju. Aktualnie jest jednym z najlepszych, najbardziej wszechstronnych i doświadczonych quadowców naszego globu.

Latami startów na wysokim poziomie zapracował sobie na przydomek SuperSonik, który jednak nie odnosi się tylko do jego działalności sportowej. Rafał Sonik to także przedsiębiorca, który sprowadzał do Polski tak liczące się marki, jak McDonald’s czy British Petroleum. Obecnie koncentruje się na Gemini Holding – firmie, która w oparciu o polski kapitał i polskie zasoby buduje i zarządza centrami handlowymi na południu Polski.

Uważa się za człowieka uprzywilejowanego, ponieważ może pomagać innym, co robi od ponad 20 lat wspierając Stowarzyszenie Siemacha. Jego działalność społeczna wiąże się również z ukochanymi Tatrami, Kasprowym Wierchem oraz nieformalną grupą skupioną wokół tej Świętej Góry polskich narciarzy.

Zakres tematyczny wykładów:

Życiowe motto Rafała Sonika mówi: Wyzwania są dla tych, którzy ruszają w drogę. Marzenia dla tych, którzy zostają w domu. Choć od marzeń wszystko się zaczyna.

Rajdowy mistrz i przedsiębiorca wychował się w Nowej Hucie i jako mały chłopiec marzył o nowych nartach, karierze sportowca, samochodach. Nie bujał jednak w obłokach, ale każde marzenie zamieniał w wyzwanie. Dzięki pasji, zaangażowaniu, pracowitości i skrupulatności zdobywał kolejne szczyty. A stając na nich dostrzegał kolejne i znów ruszał w drogę, by wyjść ze strefy komfortu, sięgnąć za horyzont i przesunąć granice swoich możliwości.

Opowieść Rafała Sonika jest pełna pasji i emocji, ale także konsekwencji i dzielności, która według niego jest w genach każdego Polaka. Nie ma tu gotowych rozwiązań, gwarantujących sukces, ale są postawy i sposoby myślenia – drogowskazy w mozolnej wspinaczce na szczyt.

Przykładowe zagadania, które podczas wystąpień może poruszyć Rafał Sonik:

  • Pasja i pracowitość – paliwo i jednostka.
  • Droga na szczyt – analiza i umiejętność wyciągania wniosków.
  • Moc pracy zespołowej – od zespołu rajdowego po największą drużynę świata.
  • 7 lat walki o Beduina – historia wspinaczki na dakarowy szczyt.
  • Orientacja na cel – zaangażowanie, pracowitość, niezłomność.
  • Zarządzanie czasem – czyli Prezes na rajdzie.
  • Wartości w życiu i jak je pielęgnować.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz