Przemysław Kossakowski

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Przemysław Kossakowski

Dziennikarz, podróżnik, terapeuta. Przez dziesięć lat, od początku jego istnienia współtworzył kanał telewizyjny TTV. W swojej pracy dziennikarskiej prowadził programy telewizyjne o charakterze podróżniczym oraz społecznym, pokazujące nieoczywistą, mało znaną część rzeczywistości. Za swoją pracę uhonorowany nagrodą Telekamery w kategorii osobowość telewizyjna oraz nagrodą Lodołamacz w kategorii Dziennikarz bez Barier. Oprócz pracy dziennikarskiej Przemek jest czynnym terapeutą, pracującym z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi, prezesem Fundacji Arterytorium wspierającej osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny.

W swoich wystąpieniach Przemek dzieli się doświadczeniami ze swoich podróży, oraz pracy, opisuje doświadczeniami związanych z wchodzeniem w nowe, czasami zamknięte przestrzenie tworzące naszą rzeczywistość.

Zakres tematyczny wykładów:

Jak otwierać się na zmianę i nowe doświadczenia?

Jak czuje się mężczyzna, który rodzi? Jak przestać być dzieckiem skacząc przez krowę i jak pozostać mężczyzną będąc odzianym tylko w tykwę? Jak przetrwać sześciodniowy rytuał w kolumbijskiej dżungli? Jaką wódkę lubią duchy? I na koniec jak umrzeć i stać się przez to szczęśliwym człowiekiem? Czy strefa komfortu może być pułapką? Czy opuszczenie jej gwarantuje sukces?

Wykład, w którym Przemek opowiada o umiejętności szybkiego, zwinnego, skutecznego dopasowywania się do zmieniających się okoliczności, oparty na wieloletnich, często ekstremalnych doświadczeniach, zebranych podczas realizacji podróżniczych programów telewizyjnych, m.in. „Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Nieoczywiste”.

Jak wykorzystać swoją indywidualność dla dobra zespołu?

Różnorodność pracowników jest wśród dzisiejszych firm coraz bardziej pożądanym zjawiskiem. Indywidualność nie może jednak być przeszkodą we współpracy z innymi. Jak zachować odrębność, kontrybuując jednocześnie do większej całości?

Wykład czerpie z własnych doświadczeń, związanych z odnajdywaniem się w zupełnie nowych strukturach zawodowych i społecznych.

Jak stworzyć zgrany team z różnorodnych elementów?

Umiejętność współpracy i świadomość przynależności do grupy jest jednym z najważniejszych elementów budujących sukces zespołu. Bycie liderem to otwarcie na innych, ale też umiejętność stawiania widocznych granic, uczciwego i jasnego komunikowania wymagań i podziału kompetencji. Kluczowym zadaniem jest połączenia różnorodności w sprawnie działający organizm.

Wykład bazujący na doświadczeniach zebranych podczas dziesięcioletniej pracy w zespołach, funkcjonujących w obszarach permanentnie zmieniających się warunków.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz