Piotr Prokopowicz

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Piotr Prokopowicz

Pogromca mitów menedżerskich, psycholog i socjolog organizacji, badacz przywództwa, doktor nauk humanistycznych, naukowiec-praktyk, doświadczony menedżer, trener i mówca. Wieloletni pracownik Culture Lab na University of Maryland, Współzałożyciel i Chief Scientist we Freenovation.  Od kilkunastu lat, podróżując po całym świecie, bada i wdraża systemy zarządzania, które pozwalają ludziom i organizacjom osiągać sukces.

Współautor bestsellerowej książki „Lider wystarczająco dobry. 12 lekcji autentycznego przywództwa na czasy niepewności”.

Autor i redaktor dziesiątek opracowań, książek i artykułów na temat zarządzania, publikowanych w amerykańskim wydaniu Harvard Business Review i Fast Company. Doświadczenie praktyczne i akademickie zdobywał po obydwu stronach Atlantyku – w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Kopenhadze, Halifax i Krakowie. Częsty gość i ekspert TOK FM, Rzeczpospolitej i Pulsu Biznesu, mówca TEDx w Polsce i za granicą. Wykładowca studiów International MBA oraz IT Business Management, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jako doradca, mówca i trener pracował dla ponad setki organizacji międzynarodowych: IBM, Coca-Cola, Pfizer, Motorola Solutions, Aon, Aviva, Bahlsen, Great Place to Work Europe, czy Greenpeace Polska. Członek Center for Evidence-Based Management oraz Society for Industrial and Organizational Psychology.

Jego pełne humoru, dowodów naukowych i konkretnych przypadków biznesowych wystąpienia na temat zarządzania i psychologii opisywane są najczęściej przez uczestników jako otwierające oczy.

Prywatnie mąż, ojciec dwóch córek oraz pasjonat zarządzania (także własnym życiem) opartego na dowodach.

Zakres tematyczny wykładów

Lider wystarczająco dobry, czyli lekcje przywództwa na czas niepewności. Pandemia Coronavirusa obnażyła słabości naszych instytucji, ale i siłę liderów, którzy potrafią zwinnie reagować na zmiany. Czy w czasach niepewności, strachu i dezinformacji, marzenia o lepszym jutrze są skazane na porażkę? Które organizacje przechodzą przez kryzys obronną ręką, a które wyciągają rękę po pomoc? Jakiego rodzaju liderów potrzebują nasze zespoły, firmy i kraje, żeby odzyskać wizję i patrzeć szeroko w przyszłość? Na te pytania daję odpowiedź w tym wystąpieniu, opierając się na badaniach prowadzonych wspólnie z University of Maryland oraz doświadczeniach pracy trenerskiej i doradczej z menedżerami i liderami wyższego szczebla w Polsce.

Prawda i mity w zarządzaniu. Jakie są największe mity zarządzania? Jakie błędy popełniają nawet najbardziej doświadczeni menedżerowie? Jak naprawdę rozwijać i motywować pracowników? Dlaczego nie warto wzorować się na Stevenie Jobsie? Czy inteligencja emocjonalna istnieje? Dlaczego spotkania najlepiej odbywać na stojąco? Na te i wiele innych pytań odpowiada Piotr w swoim bardzo popularnym, otwierającym oczy wystąpieniu, pokazując, że każdy menedżer może poprawić jakość podejmowanych przez siebie decyzji w oparciu o odkrycia najnowszych badań naukowych z zakresu psychologii i zachowań ludzi w organizacji.  

Uwierz w swój zespół i uczyń go wielkim. Jeden z głównych paradoksów przywództwa polega na tym, że przy całym katalogu kompetencji, jakimi może dysponować lider, jego podwładni są w stanie osiągnąć jedynie tyle, na ile on lub ona w nich wierzy. W tym popularnym i inspirującym wystąpieniu Piotr dzieli się przesłaniem wynikającym bezpośrednio z dekad badań w zakresie psychologii przywództwa – spraw, aby liderzy uwierzyli w wyjątkowość i potencjał swoich zespołów, a ich zespoły staną się wielkie.

Samomotywacja w czasach niepewności. Jak pozostać produktywnym w czasach apokalipsy? Jak zmotywować się do realizacji swoich celów osobistych i zawodowych, kiedy za rogie czwarta fala epidemii, w domu dzieci podpalają obrus, a na Netflixie wyszedł właśnie nowy sezon Twojego ulubionego serialu? W trakcie wystąpienia, dr Piotr Prokopowicz przyjrzy się szeroko rozpowszechnionym mitom na temat motywacji oraz podzieli się najlepszymi nawykami i narzędziami skutecznego osiągania celów w czasach niepewności.

Życzliwość: (super)moc na czasy kryzysu. Ile kosztuje dobre słowo? Czy każdy z nas ma w sobie coś ze Spider-Mana? Co mówi psychologia o konsekwencjach życzliwości? Jakie mamy narzędzia, żeby być lepszymi dla siebie i dla innych? W ramach wystąpienia dr Piotr Prokopowicz przedstawia proste, oparte na dowodach naukowych i praktyce zasady wykorzystania życzliwości w życiu codziennym, rodzinnym i zawodowym, pokazując, że życzliwość może okazać się obiecującym lekiem na wyzwania czasu kryzysu.

Współpraca i komunikacja w pracy zdalnej. Jak skutecznie i świadomie budować relacje ze współpracownikami w świecie, w którym rozmowy biurowe przy automacie z kawą przechodzą do historii? W swoim inspirującym wystąpieniu, dr Piotr Prokopowicz opierając się na dowodach naukowych i doświadczeniach pracy z setkami organizacji w Polsce i na świecie, zdradzi słuchaczom 7 praktycznych zasad efektywnej współpracy i komunikacji w zespołach pracujących zdalnie.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz