Mateusz Kusznierewicz

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Mateusz Kusznierewicz

Sportowiec. Najbardziej utytułowany polski żeglarz. Pierwszy Polak, który zdobył medal olimpijski w żeglarstwie. Mistrz olimpijski z Atlanty. Brązowy medalista igrzysk w Atenach. Pięciokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. Wielokrotny mistrz Europy, mistrz świata. Laureat najwyższych odznaczeń państwowych.

Zaangażowany w działalność społeczną i biznesową. Pomysłodawca i twórca m.in. Programu Edukacji Morskiej oraz wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Komandor Zlotu Żaglowców Baltic Sail. Założyciel Fundacji Navigare, realizującej m.in. programy Rozwijamy Talenty i Spełniamy Marzenia oraz rejs dookoła świata. W ramach działalności biznesowej pracuje w Olivia Business Centre, prowadzi działalność turystyczną pod marką Akademia Kusznierewicza. W branży nowych technologii powołał zespół i stworzył urządzenie oraz oprogramowanie o nazwie ZOOM.ME. Jest również inwestorem w firmie Eventory. Miłośnik gry w golfa. W listopadzie 2013 roku uhonorowany Nagrodą 20-lecia Polskiego Związku Golfa, jako ambasador tej dyscypliny w Polsce.

Jego obecność jest doskonałym uzupełnieniem szkolenia dla pracowników firm i instytucji. Jego wystąpienia będące znakomitą inspiracją, są budowane w oparciu o bogate doświadczenia i przykłady z życia wzięte. Prowadzi wykłady z zakresu motywacji, zarządzania zmianą, współpracy w zespole i rozwoju osobistego.

Zakres tematyczny wykładów:

  • Motywacja – praktyczne sposoby na motywowanie siebie i innych. Rola pasji w życiu. Długotrwałe utrzymywanie motywacji i zaangażowania.
  • Piramida sukcesu – sukces w pracy i w życiu osobistym. Ulubiony temat Mateusza: powtarzalne osiąganie celów dzięki świadomemu i zaplanowanemu budowaniu jednostki lub organizacji na solidnych fundamentach.
  • Zarządzanie zmianą – na co zwrócić uwagę, jak zaplanować i wdrożyć proces zmian? Jak się odnaleźć w procesie transformacji?
  • Współpraca w zespole – zarządzanie i komunikacja w zespole. Jak budować współpracę międzyzespołową? Rola lidera i przywódcy. Budowanie relacji. Jak dostosować komunikacyjne i różnorodne preferencje dotyczące współpracy?
  • Work Life Balance – zarządzanie zadaniami, spotkaniami, obowiązkami, czasem, dietą, życiem.
  • Cel. Plan. Strategia – wyznaczanie i osiąganie celów. Budowanie strategii. Wizualizacja sukcesu.
  • Rozwój osobisty – pomysł na siebie. Wnioski z sukcesów jak również porażek. Sposoby na radzenie sobie z niepowodzeniami. Pokonywanie przeszkód. Podejmowanie wyzwań. Podejmowanie decyzji i ocena ryzyka.

Przełożenie sprawdzonych w sporcie praktycznych metod na zastosowanie w biznesie i karierze zawodowej, oraz liczne przedstawiane przez Mateusza przykłady, inspirują słuchaczy do opracowania własnej strategii rozwoju osobistego i motywują do działania. Impreza z udziałem jednego z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy jest wydarzeniem gwarantującym niezapomniane wrażenia i pozostającym na długo w pamięci jego uczestników. Do każdego z wystąpień Mateusz podchodzi indywidualnie, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Podczas swoich power speech’y posługuje się profesjonalną prezentacją multimedialną, przygotowywaną każdorazowo w oparciu o wieloletnie doświadczenie mówcy i setki przeprowadzonych spotkań.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz