Marcin Prokop
Ambasador PowerSpeech

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Marcin Prokop

Dziennikarz, laureat m.in. nagrody Wiktor w kategorii Osobowość Medialna. Posiada bardzo dużą zawodową praktykę, zdobywaną zarówno w charakterze osoby zarządzającej (był m.in. redaktorem naczelnym „Machiny“, „Filmu“ i „Przekroju“), piszącej (dziennikarz prasowy w wielu tytułach), działającej w radiu, jak i prowadzącej liczne programy telewizyjne o bardzo różnym charakterze.

Wśród ostatnich sukcesów znajduje się m.in. program telewizyjny „Niezwykłe Stany Prokopa”, w całości wymyślony i wyprodukowany przez Marcina. Dotychczasowe dwa sezony tego podróżniczego show obejrzało do tej pory ponad 14mln widzów!

Marcin jest również autorem kilku bestsellerowych książek, których łączny nakład to ponad 250 tys. egz. (m.in. „Bóg, kasa i rock’n’roll“ oraz „Jego wysokość Longin“).

Prywatnie to pasjonat nowych technologii oraz mega-trendów, kształtujących najbliższą przyszłość. Jest współtwórcą filmu dokumentalnego, zrealizowanego dla TVN, pod tytułem „Człowiek przyszłości”, w którym jego rozmówcami są jedni z najwybitniejszych naukowców na świecie, m.in. profesorowie Harvardu oraz Massachusets Institute of Technology.

Podczas wykładów, Marcin potrafi opowiadać o wszystkich powyższych zagadnieniach kompetentnie i zajmująco, umieszczając fachową wiedzę w kontekście tematów bliskich każdemu – pracy, rozrywki, samorozwoju, zachodzących zmian społecznych.

Każde jego wystąpienie to również swoiste show – w końcu mamy do czynienia ze zwycięzcą w rankingu najlepszych konferansjerów w Polsce wg. miesięcznika Press, nr 9-10/2017.

Zakres tematyczny wykładów:

Czas zmian. Jak je oswoić i z nich skorzystać?

Żyjemy w erze rewolucji, napędzanej przez nowe technologie, przemiany społeczne i globalne mega-trendy. Wykład przedstawia najważniejsze z nich, z punktu widzenia pasjonata oraz praktyka, który zawodowo funkcjonuje w ciągle zmieniającej się przestrzeni medialnej oraz korzysta w swojej pracy z nowych narzędzi. Dodatkowo, Marcin porusza psychologiczne aspekty, związane ze zmianą – dlaczego się jej boimy? W jaki sposób dostrzec w niej źródło korzyści, a nie zagrożenia? Jak zmieniać swoje otoczenie mądrze i skutecznie?
Wnioski płynące z wykładu są użyteczne dla wszystkich, niezależnie od branży,
w której działają.

Dzięki tej prelekcji, słuchacze dowiedzą się m.in.

 • Czy nowe technologie nas zastąpią i zabiorą nam pracę czy wręcz przeciwnie – pozwolą nam funkcjonować lepiej, wydajniej i skuteczniej?
 • Na jakie zmiany należy się przygotować w najbliższej przyszłości i w jaki sposób wyjść im naprzeciw, żeby na nich skorzystać?
 • Jakie są zagrożenia płynące ze świata nowych technologii i jaki im przeciwdziałać?
 • Czym są: sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, deep fake, syntetyczne media, pojazdy autonomiczne, internet rzeczy oraz inne nowe technologie?
 • W jaki sposób wpływają one na różne dziedziny życia np. media, transport, rozrywkę, handel, jedzenie i pracę?
 • Dlaczego warto nieustannie się uczyć i podnosić swoje kwalifikacje oraz jakie będą konsekwencje dla tych, którzy pozostaną w miejscu?
 • Jak w erze cyfrowej wykorzystać nasze „ludzkie” cechy, takie jak kreatywność, empatia, umiejętność pracy w zespole?

Inne propozycje tematów:

 • Drogowskazy do sukcesu w każdej branży czyli 7 przykazań skutecznego działania, opartych na własnych doświadczeniach.
 • Występy publiczne bez tajemnic czyli jak zapanować nad prezentacją, słuchaczami oraz tremą?
 • Porażki zdarzają się każdemu czyli jak odnaleźć klucz do sukcesu we własnych niepowodzeniach?
 • Zostań bohaterem własnej gry, czyli jak i po co stworzyć markę osobistą?
 • Kobiety są najważniejsze czyli czego od kobiet mogą nauczyć się dzisiejsi mężczyźni?

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz