Marcin Prokop
Ambasador PowerSpeech

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Marcin Prokop

Dziennikarz, laureat m.in. nagrody Wiktor w kategorii Osobowość Medialna. Posiada bardzo dużą zawodową praktykę, zdobywaną zarówno w charakterze osoby zarządzającej (był m.in. redaktorem naczelnym Machiny, Filmu i Przekroju), piszącej (dziennikarz prasowy w wielu tytułach), działającej w radiu, jak i prowadzącej liczne programy telewizyjne o bardzo różnym charakterze.

Wśród ostatnich sukcesów znajduje się m.in. program telewizyjny Niezwykłe Stany Prokopa, w całości wymyślony i wyprodukowany przez Marcina. Dotychczasowe dwa sezony tego podróżniczego show obejrzało do tej pory ponad 14mln widzów!

Marcin jest również autorem kilku bestsellerowych książek, których łączny nakład to ponad 250 tys. egz. (m.in. Bóg, kasa i rock’n’roll oraz Jego wysokość Longin).

Prywatnie to pasjonat nowych technologii oraz megatrendów, kształtujących najbliższą przyszłość. Jest współtwórcą filmu dokumentalnego, zrealizowanego dla TVN, pod tytułem Człowiek przyszłości, w którym jego rozmówcami są jedni z najwybitniejszych naukowców na świecie, m.in. profesorowie Harvardu oraz Massachusets Institute of Technology.

Podczas wykładów, Marcin potrafi opowiadać o wszystkich powyższych zagadnieniach kompetentnie i zajmująco, umieszczając fachową wiedzę w kontekście tematów bliskich każdemu – pracy, rozrywki, samorozwoju, zachodzących zmian społecznych.

Każde jego wystąpienie to również swoiste show – w końcu mamy do czynienia ze zwycięzcą w rankingu najlepszych konferansjerów w Polsce wg. miesięcznika Press, nr 9-10/2017.

Zakres tematyczny wykładów:

Temat główny:

Kompetencje przyszłości. Kluczowe kierunki rozwoju w świecie opanowanym przez nowe technologie.

Żyjemy w erze rewolucji, napędzanej przez nowe technologie. Nieustająco zmienia się sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, budujemy relacje, spędzamy czas wolny. Błyskawiczny rozwój Sztucznej Inteligencji (AI) spowodował lawinę pytań i wątpliwości, dotyczących roli człowieka w świecie przyszłości. Wykład Marcina porusza wiele z nich, udzielając odpowiedzi miedzy innymi na następujące kwestie:

W jaki sposób zmienią się aktualnie uprawiane zawody?

Które z nich znikną i jakie pojawią się na ich miejsce?

Czy maszyny odbiorą nam pracę czy raczej ją ułatwią? 

W jaki sposób człowiek powinien odnaleźć się w błyskawicznie zmieniającym się świecie i jakie kompetencje będą w nim najważniejsze? 

Na co warto postawić w rozwoju osobistym aby wyjść naprzeciw rzeczywistości jutra?

Podczas wykładu, słuchacze dowiedzą się między innymi o tym, jak ważne jest: aktywne uczenie się i kreatywność, myślenie analityczne i projektowe, umiejętności interpersonalne, mądre i efektywne korzystanie z technologii, odporność psychiczna, empatia i umiejętność pracy w zespole

Inne propozycje tematów:

  • Czas zmian. Jak skutecznie funkcjonować w nowej rzeczywistości online? Pandemia sprawiła, że zmienił się sposób w jaki pracujemy, spędzamy wolny czas itd, Wiele procesów przeniosło się do formy online, które mimo wyjścia świata z lockdownu, pozostały w kulturze pracy licznych firm. Wykład pokazuje, w jaki sposób zarządzać swoim czasem i przestrzenią w sytuacji, kiedy dom staje się biurem, a pracownicy muszą wykazać się umiejętnościami zdalnych prezentacji, spotkań, budowania zespołów oraz zarządzania marką osobistą w przestrzeni wirtualnej. Marcin jako ekspert w dziedzinie pracy przed kamerą, udziela w tej dziedzinie praktycznych rad.
  • Drogowskazy do sukcesu w każdej branży czyli 7 przykazań skutecznego działania, opartych na własnych doświadczeniach. Niezależnie od branży, w której funkcjonujemy, istnieje katalog uniwersalnych wartości i zachowań, które pozwalają nam odnieść sukces. Są to m.iu. otwartość na zmianę, kreatywność, umiejętność radzenia sobie z porażkami, praca w zespole czy czerpanie radości z tego, co się robi. Marcin w inspirujący sposób omawia każdą z tych cech, wykazując na przykładach ze swojej kariery w wielu firmach i na różnych stanowiskach, w jaki sposób ich praktyczne zastosowanie pomogło mu osiągać założone cele. 
  • Występy publiczne bez tajemnic czyli jak zapanować nad prezentacją, słuchaczami oraz tremą? Wykład, podczas którego Marcin dzieli się ze słuchaczami wieloma konkretnymi, praktycznymi radami i narzędziami, dotyczącego różnych form publicznych występów – od prezentacji w małym biurowym gronie, do występów na scenie przez liczną publicznością. Omawia takie zagadnienia jak m.in. właściwe przygotowanie zajmującej i efektywnej prezentacji, wykorzystanie storytellingu do przekazywania biznesowych treści, praca z kamerą, oświetleniem, nagłośnieniem i mikrofonem, właściwe ustawienie ciała, rozgrzewka głosu, panowanie nad oddechem, a skończywszy na technikach pokonywania stresu i radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. 
  • Porażki zdarzają się każdemu czyli jak odnaleźć klucz do sukcesu we własnych niepowodzeniach? Bardzo chętnie opowiadamy o swoich sukcesach, wstydliwie pomijając to, co nam się nie udało. Propoaganda ciągłego sukcesu wypiera porażki z dyskusji, podczas gdy to właśnie one uczą nas najwięcej. Wyzwalają w nas kreatywność, konieczność poszukiwania innych dróg osiągnięcia celu, wskazują na nasze deficyty i obszary, gdzie musimy się wciąż uczyć, czasami otwierają drzwi do nowych możliwości, pod warunkiem, że potrafimy je dostrzec i wykorzystać. Podczas wykładu Marcin rozkłada na czynniki pierwsze swoje największe, zawodowe porażki, pokazując, w jaki sposób wykorzystał je w pozytywny sposób, dając słuchaczom praktyczne wskazówki i narzędzia do “obsługi” porażek. 
  • Zostań bohaterem własnej gry, czyli jak i po co stworzyć markę osobistą? W rzeczywistości, mocno opartej na mediach społecznościowych oraz zdalnej komunikacji, każdy z nas – chcąc nie chcąc – staje się osobą publiczną. Pojawia się więc konieczność świadomego i skutecznego zarządzania własnym wizerunkiem, reputacją, wartościami z jakimi chcemy się kojarzyć. Wykorzystując doświadczenie zdobyte podczas 20 lat w mediach i showbusinessie, Marcin dzieli się wskazówkami i narzędziami, w jaki sposób przełożyć je na praktykę osób pracujących w rozmaitych branżach, w relacjach z innymi ludźmi. 
  • Siła różnorodności, czyli jak skutecznie czerpać z wielu talentów? Dzisiejsze firmy mierzą się z tematem różnorodności oraz indywidualizmu swoich pracowników, wnoszących do organizacji własne opinie, przekonania, wartości, aspiracje, kulturę bycia itd. Często prowadzi to do napięć, konfliktów i nieporozumień, gdy tymczasem różnorodność otoczenia może być dla pracowników źródłem rozwoju, inspiracji, wzajemnego uczenia się od siebie, zamiast budowania silosowych, osobnych “twierdz” wewnątrz firmy. Marcin dzieli się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami w tej dziedzinie, bazując na wieloletnim doświadczeniu pracy (również w charakterze osoby zarządzającej zespołami) w skrajnie zróżnicowanym i przesyconym indywidualnościami środowisku, jakim są media.  
  • Kobiety są najważniejsze czyli czego od kobiet mogą nauczyć się dzisiejsi mężczyźni? Wiele branż i firm wciąż zdominowanych jest przez mężczyzn, narzucających swoją perspektywę i kulturę bycia całym organizacjom. Tymczasem coraz częściej i mocniej do głosu dochodzą kobiety, co niekiedy wywołuje konflikty i niezdrową rywalizację na tle różnicy płci. W tym bardzo osobistym wykładzie, Marcin dzieli się opowieściami o kobietach, które miały największy wpływ na jego życie, pokazując jednocześnie, jakie ich cechy i zachowania były dla niego inspirujące oraz w jaki sposób z kobietami współpracować z korzyścią dla obu stron. 

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz