Marcin Petrykowski

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Marcin Petrykowski

Jeden z najbardziej znanych oraz najczęściej cytowanych ekspertów rynku finansowego w Polsce. Regularnie występuje w mediach oraz na największych konferencjach biznesowych na świecie – od Krynicy po Londyn. Słynie z wysokich kompetencji merytorycznych oraz unikalnej umiejętności przełożenia swojej wiedzy na wystąpienia interesujące, zrozumiałe oraz użyteczne dla każdej grupy słuchaczy.

Od ponad 20 lat związany z międzynarodowym rynkiem kapitałowym. Posiada doświadczenie menadżerskie, zdobywane w największych globalnych instytucjach finansowych. Pracował m.in. dla J.P. Morgan w Londynie oraz dla Citi w Warszawie. Wprowadził do Polski S&P Global Ratings (wcześniej: Standard & Poor’s), największą i najbardziej uznaną agencję ratingową na świecie, by po kilkunastu miesiącach objąć funkcję Dyrektora Zarządzającego na region Europy Zachodniej, Skandynawię, Europę Środkowo-Wschodnią i Rosję, Bliski Wschód oraz Afrykę. Przez lata był członkiem Rady Nadzorczej MCI Capital S.A, lidera branży Private Equity w obszarze transformacji cyfrowej.

Jest twórcą oraz przewodniczącym Rady Programowej największej w Polsce konferencji poświęconej digitalizacji finansów i bankowości Fintech Digital Congress oraz wykładowcą studiów podyplomowych z obszaru Fintech na Uniwersytecie Warszawskim. Członek Zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham), największej w kraju izby skupiającej inwestorów zagranicznych oraz członek Rady Fundacji Lesława A. Pagi, szanowanej instytucji inwestującej w rozwój młodych ludzi na profesjonalnym rynku pracy.

Zakres tematyczny wykładów:

Świat globalnej ekonomii codziennie wpływa w bezpośredni sposób na każdą dziedzinę naszego życia. Mimo to, procesy, które sterują gospodarką często odbierane są jako skomplikowane i niezrozumiałe. Marcin potrafi je przedstawić w sposób jasny i przystępny. Jednocześnie prezentuje ich analityczną interpretację, podkreślając konsekwencje, korzyści i zagrożenia, wynikające dla konkretnej grupy słuchaczy oraz ich biznesu.

  • Makro w ujęciu globalnym – sytuacja makroekonomiczna, jej perspektywy i przełożenie na światowy biznes, z uwzględnieniem różnych branż. Wpływ bieżących wydarzeń na perspektywy gospodarcze: Stany Zjednoczone, Chiny, Europa i Polska – główne ryzyka, szanse oraz wyzwania.
  • Fintech rewolucja cyfrowa w finansach. W jaki sposób nowe technologie zmieniają sposób działania rynków finansowych? Wykład uwzględnia również aspekt inwestycyjny: VC, Private Equity, rynek start-up’ów, etc.
  • Gospodarka oparta o zrównoważony rozwój – strategia Environmental, Social & Governance (ESG) – nowy trend na światowych rynkach i jego wpływ na modele biznesowe. Obszar, który z niszy staje się kluczowym sposobem oceny wartości przedsiębiorstwa.
  • Megatrendy – transformacja cyfrowa, digitalizacja, zmiana modeli zarządzania, gospodarka 4.0. W jaki sposób wpływają one na poszczególne branże? Jak zmienia się ich otoczenie biznesowe oraz jak dopasować do tego strategię swojej firmy, żeby osiągnąć maksimum korzyści?
  • Kariera i zarządzanie jej ścieżką: otwartość na zmiany, inteligentne ryzyko, rozwój osobisty, pro-aktywność, wprowadzenie na rynek nowych koncepcji biznesowych, zarządzanie zespołem i własną marką w globalnym oraz zdywersyfikowanym świecie.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz