Marcin Kostrzyński

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Marcin Kostrzyński

Marcin Kostrzyński jest dziennikarzem i filmowcem zajmującym się dziką przyrodą. Z wykształcenia jest dziennikarzem i leśnikiem. Prywatnie konstruktorem i wynalazcą. Sam buduje kamery, roboty, specjalistyczne pojazdy do filmowania zwierząt. Od pięciu sezonów jest stałym współpracownikiem Dzień Dobry TVN gdzie opowiada o przyrodzie i zwierzętach.

Wydał również kilka książek ,,Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”, ,,Przyrodyjki” , ,,Puszcza” , ,,Plotki o zwierzętach dementuje Marcin Kostrzyński”

Nagrody to:

  • Nagroda Zielonego Liścia , Dwie festiwalowe nagrody Grand Prix ;
  • Nagroda ,,Popularyzator nauki” od MNiSW Puchar Prezydenta RP EKOFILM 2008 ;
  • Nagroda ,,Esencja natury 2018”
  • Nagroda ,,Pozytywka TVN” Medal Polskiej Niezapominajki 2017.

Wszystkie filmy które nagrywa i prezentuję są realizowane w etyczny sposób. Zwierzęta są podpatrywane za pomocą specjalnych kamer robotów, podziemnych ukryć w lesie czy video-pułapek umieszczanych w najdzikszych ostępach. Żadne zwierzę nie ucierpiało podczas nagrań, nie było więzione czy specjalne oswajane do filmów. Mimo to dzięki nowatorskim technikom i niekonwencjonalnemu podejściu udało się zgromadzić unikalną filmotekę.

Przyroda to nasze dziedzictwo, tkwi w każdym z nas. Dla osiągnięcia równowagi potrzebujemy kontaktu z naturą. W otoczeniu pełnym bodźców spacer w lesie daje szansę na wyciszenie się, odpoczynek. Zestaw unikalnych filmów pozwala przenieść nas do tego świata. Obraz jest uzupełniany komentarzem autora. Są to niezwykłe historie, niespodziewane sceny i zachowania mieszkańców lasu. Ukazany jest zupełnie niezwykły świat znajdujący się tuż obok nas, o którego istnieniu nie wiemy. Wszystkie filmy są wykonane przez Marcina za pomocą nietypowych metod. Zaś opowiadane historie brzmią wręcz nieprawdopodobne, choć są prawdziwe. Ogólny przekaz jest pozytywny i pełen humoru.

Przyroda pełna tajemnic.

W czasach gdy nasza cywilizacja osiągnęła wysoki stan rozwoju nadal świat dzikiej przyrody skrywa przed nami wiele sekretów. Przyzwyczailiśmy się do postrzegania zwierząt jako istot o ograniczonych zdolnościach. Rzeczywistość jednak jest kompletnie inna. Zwierzęta potrafią o wiele więcej niż nam się wydaje. Niektóre nadają imiona swoim dzieciom, inne wykonują działania matematyczne , jeszcze inne używają narzędzi. Nadal jest sporo do odkrycia. W wielu kulturach obecne są legendy o niezwykłych stworzeniach zamieszkujących niedostępne dzikie ostępy. Zestaw filmów i powiązanych z nimi historii pozwala nam uchylić rąbka tajemnic dzikiej przyrody. W przystępny sposób nawiązać do najnowszych odkryć naukowców badających nieodkryte dotąd obszary.

Dzika radość.

Żyjemy w coraz bardziej obcym środowisku. Tworzymy przestrzeń technologiczną wokół siebie efektywną, lecz obcą. W każdym z nas głęboko zakorzeniony jest świat dzikiej przyrody. Psychologowie udowodnili, że kontakt z przyrodą pozytywnie wpływa na nasz mózg. W lesie świetnie się regenerujemy i odpoczywamy. Widzimy świat z innej perspektywy, nie czujemy presji. Obserwowanie dzikich wolnych zwierząt jest najbardziej odprężającym doświadczeniem. Proponuje zestaw pozytywnych filmów ze świata dzikiej przyrody jakie udało mi się nagrać, opowiem niezwykłe historie, które mi się przydarzyły w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Postaram się przekazać całą radość jaką codziennie dają mi obserwacje w naturze.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz