Maja Włoszczowska

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Maja Włoszczowska

Kolarka górska. Czterokrotna olimpijka, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska (Pekin 2008, Rio de Janeiro 2016), mistrzyni świata i Europy w kolarstwie górskim. Nieprzerwanie przez ponad 20 lat w światowej czołówce swojej dyscypliny sportu. Z wykształcenia mgr inż. matematyki finansowej i ubezpieczeniowej, którą ukończyła na Politechnice Wrocławskiej w trybie dziennym, łącząc studia z zawodowym uprawianiem sportu.

W kolekcji jej sportowych osiągnieć brakuje tylko złota olimpijskiego, po które jechała do Londynu w 2012 roku. Tydzień przed otwarciem Igrzysk doznała jednak kontuzji, która pod znakiem zapytania postawiła całą jej dalszą karierę. Nie dość, że wróciła do sportu, wróciła mocniejsza.

Karierę sportową zakończyła w 2021 roku zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Świata w maratonie MTB.

Zawsze aktywnie uczestniczyła w komisjach zawodniczych (Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Międzynarodowej Federacji Kolarskiej), co zostało docenione przez zawodników z całego Świata, którzy wybrali ją do komisji zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jest jedynym członkiem MKOL z Polski, jednym z ośmiorga w całej historii tej instytucji.

Współautorka dwóch książek: autobiografii „szKoła życia” oraz poradnika rowerowego „Rowerem na szczyt”. Organizatorka zawodów międzynarodowych w kolarstwie górskim „Jelenia Góra Trophy”. Współwłaścicielka firmy produkującej stroje kolarskie QUEST.

W swoich wystąpieniach mówi o tym jak pokonywać trudności, jak podnosić się po porażkach i jak odnajdować motywację do pracy w momentach wypalenia. To wszystko przeżyła na własnej skórze. W trakcie swojej kariery słynęła z perfekcyjnego osiągania zamierzonych celów i radzenia sobie z olbrzymią presją. Mierzysz się z wielkim wyzwaniem? Przeraża Cię ogrom projektu i oczekiwania z nim związane? To nic innego jak wyzwanie w postaci czterolecia przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Maja Włoszczowska opowie Ci o metodach wypracowanych w trakcie jej wieloletniej kariery.

Tematyka wystąpień:

Mistrzowie nigdy się nie poddają, Ci którzy się poddają nigdy nie zostają mistrzami.

Jaka jest definicja mistrzostwa? Czy na pewno mistrzem jest ten który staje na najwyższym stopniu podium? Czy tylko zwycięstwo może dać satysfakcję? Już na początku swojej kariery Maja Włoszczowska podjęła decyzję, że niezależnie od okoliczności nigdy nie wycofa się z wyścigu. Tylko bardzo poważna kontuzja potrafiła zdjąć ją z trasy, nawet jeśli nie walczyła o czołowe miejsce i narażała się na krytykę mediów, dojeżdżała do mety walcząc o każdą pozycję. Dlaczego? Bo wycofywanie się wchodzi w krew. Poddać się w chwili słabości jest bardzo łatwo. Z każdą kolejną trudnością, coraz łatwiej. Pokonanie trudności natomiast jest niesamowitym źródłem satysfakcji. Buduje pewność siebie. Daje poczucie zwycięstwa. A w perspektywie czasu do tego zwycięstwa zaprowadza.

Wykorzystaj swój potencjał. Jak bardzo nasze myśli wpływają na efekty pracy?

Zmień MUSZĘ na CHCĘ i MOGĘ. Zmień PORAŻKĘ na LEKCJĘ i DOŚWIADCZENIE. Jak bardzo słowa, których nawet nie wypowiadamy na głos, ale pojawią się w naszych myślach, wpływają na nasze nastawienie, a co dalej idzie motywację i energię do działania. Ile siły jest w naszych umiejętnościach, a ile w naszej głowie? Czy jedno może funkcjonować bez drugiego? W każdym z nas drzemie potencjał. Bardzo często to brak wiary w siebie i negatywne nastawienie sprawiają, że nie potrafimy go wykorzystać.

Komunikacja w zespole.

Kolarstwo górskie jest sportem indywidualnym. Ale na sukces zawodnika bardzo często pracuje zespół ludzi. Trenerzy, fizjoterapeuci, lekarze, mechanicy – ich praca często jest równie ważna jak trening sportowca. Ale nie tylko kompetencje wpływają na rezultaty. Niesamowicie ważna jest atmosfera w drużynie i wzajemne zrozumienie. Tak w sporcie, jak w biznesie. W teamie zwycięstwa smakują lepiej, porażki są mniej dotkliwie. Energia zgranej drużyny potrafi przenosić góry. To genialny zespół współpracowników pomógł Mai Włoszczowskiej osiągnąć sukces na Igrzyskach w Rio de Janeiro. Jak udało jej się zebrać grupę tak oddanych współpracowników? I przetrwać pełną wybojów oraz presji drogę do Igrzysk?

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz