Bogusław Wołoszański

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Bogusław Wołoszański

Absolwent prawa UW oraz podyplomowych studiów dziennikarskich na UW. Od 1973 do 2005 w Telewizji Polskiej, gdzie jego flagowym programem stały się „Sensacje XX wieku” uznane w 2000 roku w plebiscycie czytelników „Polityki” za najlepszy program Telewizji Polskiej w XX wieku.

Odszedł z TVP w 2005 roku, aby zająć się 13-odcinkowym serialem fabularnym „Tajemnica twierdzy szyfrów”, którego był scenarzystą i producentem. Do TVP wrócił, aby powołać do życia 12 odcinków „Sensacji XX wieku”, zrealizowanych wspólnie z National Geografic. Od kilku lat związany z „Polsatem” jako autor serialu „Skarby III Rzeszy”, a od 7 lat  – „Tajnej Historii XX wieku”, której jest scenarzystą, prowadzącym i producentem wykonawczym. 

Jest autorem setek artykułów dla „Sukcesu” i „Newsweeka”, stałych felietonów dla „Focus Historia”, a przede wszystkim 25 książek, z których wszystkie były bestselerami, sprzedawanymi w setkach tysięcy egzemplarzy.

Prowadził wykłady dla ludzi biznesu, w których wskazywał na bliskie powiązania zwycięstw historycznych z sukcesami gospodarczymi i finansowymi.

Zakres tematyczny wykładów:

Wielcy przywódcy – wielcy menedżerowie 

Czego dzisiejsi menedżerowie mogą nauczyć się od wielkich przywódców? Jakimi zasadami kierowali się wybitni wojskowi, mężowie stanu, prezydenci, że wygrywali kolejne bitwy i wojny? Jak przełożyć ich doświadczenia na skuteczną strategię biznesową?

Geniusze czy biurokraci?

Dowodzenie na froncie wymaga wyobraźni i umiejętności niestereotypowego działania. Czego może nas nauczyć przykład Adolfa Hitlera – mistrza w tej dziedzinie?

Nieśmiertelne rady starego generała Sun ZI 

„Nie wydaje się bitwy, której nie można wygrać” i inne nieśmiertelne rady starego generała Sun Zi, które działają również w biznesie. 

Jak zwyciężali przywódcy, którzy ukształtowali świat XXI wieku?

Roosevelt, Churchill, Stalin, Hitler: w ich dziedzinie liczyła się zręczna i bezwzględna polityka. Odnosili ogromne sukcesy, aczkolwiek każdy działał inaczej.

Co przesądzało o zwycięstwach w najbardziej przełomowych momentach historii XX wieku?

Czy strategie, które działały na wojennych frontach, są wciąż aktualne w świecie dzisiejszej gospodarki?

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz