Adam Sztaba

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Adam Sztaba

Kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, producent muzyczny i osobowość telewizyjna. Współpracował z największymi artystami z wielu różnych gatunków muzycznych, m.in. Stingiem, Jose Carrerasem, The Cranberries, Budką Suflera, Perfectem, Marylą Rodowicz i innymi.

Podczas swoich wykładów Adam przekonuje, że siła orkiestry tkwi równie mocno w jedności zespołu, co w charyzmie oraz umiejętnościach dyrygenta, przenosząc te obserwacje na grunt działania firm. Wystąpienia Adama Sztaby poruszają wiele wątków porównujących działanie orkiestry do struktury dzisiejszych korporacji. Celem jest pokazanie pracownikom firmy innej perspektywy budowania relacji pomiędzy różnymi działami przedsiębiorstwa, a zarządem. 

Zakres tematyczny wykładów:

Wśród zagadnień wykładu – okraszonego wieloma inspirującymi przykładami i multimediami – pojawiają się między innymi pytania o to, czy członkowie orkiestry, czyli kilkadziesiąt osób, które więcej różni, niż łączy, powinni „mówić” jednym głosem? Czy może różnice są wskazane, jeśli umie się okiełznać i wykorzystać tę indywidualność? Inna kwestia to próby, czyli nieustanna walka z czasem i utrzymaniem kondycji, gdzie – podobnie jak w firmie – kluczowe jest ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Kolejną analogią jest porównanie CEO do dyrygenta – kim ma być dla swojego zespołu? Muzykiem czy psychologiem? Wodzem czy jednym z muzyków orkiestry? 

Prezentacja jest bardzo dynamiczna i ma atrakcyjną formę. Urozmaicona slajdami, zdjęciami i fragmentami muzycznymi, z łatwością przykuwa zainteresowanie widowni. W końcowej części Adam angażuje publiczność do aktywnego udziału w „ćwiczeniu muzycznym”, polegającym na „wyklaskaniu” czy wyśpiewaniu jakiegoś prostego układu z podziałem na role, którego celem jest  pokazanie, że przy współpracy i zastosowaniu się do wskazówek dyrygenta szybko, wspólnie możemy jako zespół wykonać nawet pozornie trudne zadanie.

Sprawdź dostępność i zarezerwuj

Kontakt

Opis mówcy w formacie PDF

Pobierz